Jak prodat sekačku

6. března 2016 v 16:26 | E- |  Ze života
Zdroj: AUTOR NEUVEDEN, http://crelanaudiere.ca/

Dnes jsem si pro vás připravila příběh z minulého měsíce, který by pro vás mohl být i tak trochu inspirací, co všechno můžete čekat na pracovním pohoru.

SKVĚLÁ PŘÍLEŽITOST

Se sestřenicí rády jezdíme na akce jako hostesky a když se nám vyskytla možnost dělat hostesku pro obchod se zahradními potřebami nedaleko našeho bydliště za cenu, který jsem nemohla uvěřit, byly jsme nadšené, že jsme byly pozvány na pohovor. Sama mám 2 stálé brigády a tak mě trochu děsilo, jak to všechno budu stíhat, ale tak skvělou příležitost jsem nemohla odmítnout.


Den D


Tak jsem hned po škole nasedla na autobus směr Praha a promítala jsem si v hlavě, co mě na takovém pohovoru asi může čekat. Už jsem nějaký ten pohovor kvůli brigádám měla za sebou a tak jsem ani nervozní nebyla. Kdybych věděla, co mě čeká, tak bych asi rozhodně změnila názor ..

Na konečné zastávce na mě už čekala sestřenice a společně jsme se vydaly hledat osudnou firmu. Uviděly jsme skromný baráček před kterým byly vystavené grily a sekačky. To muselo být ono. Přivítala nás milá pani, jejiž jméno jsem zapomněla hned jak mi ho řekla a všechny tři jsme se usadily v prodejně na zahradní nábytek.

Příjemný začátek

Prvních 15 minut probíhalo úplně klasicky, pani nám popsala náplň práce, požadavky, ptala se na školu, na zkušenosti v oboru apod. To, co každý na pohovoru očekává. Měla jsem z toho skvělý pocit a radostně jsem vyprávěla, jaké mám pracovní zkušenosti, co ráda dělám, kde studuju a proč si myslím, že zrovna já bych měla být vybrána a pracovat pro jejich firmu.

Zahradní zkušenosti


Pak to ale přišlo. Sestřenici požádala, aby s ní na chvilu šla k šéfovi celé prodejny. Řekla jsem si: "Aha, tak teď si chce s námi asi popovídat jednotlivě a sezámit s šéfem." V tom ale na ni vyhrkla: "Tak se otoč, vyber si nějakou věc z našeho obchodu a zkus mi jí prodat!" Hned jsem si vzpomněla na scénku z filmu Vlk z Wall street, kde se podobným způsobem mělo zkusit prodat pero. V tu chvíli jsem věděla, co mě čeká. V hlavě jsem si promítala, co mi táta a nebo kdokoliv jiný říkal o zahradních potřebách a litovala jsem, že mě to nikdy moc nezajímalo. Sestřenice měla najednou stejnou barvu jako její sytě rudá mikina, v ruce držila zahradnické nůžky a vykoktala ze sebe něco jako, že se používají na zahradu (kdo by to byl řekl) a stojí 200Kč. Šéf prodejny jí naštěstí zastavil s tím, že chápe, že nemůže nic říct, když ještě nebyla možnost si o tom zjistit víc.

Druhá paní na holení ..

To ale pani nijak neodradilo, aby hezky potrápila i mě. Hned potom, co jsem podala ruku šéfovi mi bylo řečeno, ať zkusím prodat sekačku. Otočila jsem se na vyvýšenou plochu, kde stály tři velké, nablízkané sekačky. Doufala jsem, že v momentě, kdy jsem si sekačky prohlížela stihnu přečíst něco, čím bych pak zaperlila, ale zachytila jsem tak maximálně cenu. Začala jsem tedy: "No .. naše firma nabízí několik druhů sekaček, jejiž cena se pohybuje okolo 8 000 Kč. No, taky má každá svojí specifickou funkci .." (Jo, jasně sekačka má většinou víc funkcí než sekání trávy, jasně, nic inteligentnějšího ze mě vypadnout nemohlo .. ) Svůj odborný proslov jsem ukončila tím, že bych taky potřebovala o jejich firmě a produktech vědět víc a že by to pak určitě šlo snadněji. Tvářili se kupodivu spokojeně a konečně nás propustili na svobodu.

A jak to vlastně dopadlo? Podle pani dali přednost holkám, které měly více zkušeností s hostesingem. To nám teda alespoň bylo řečeno, ale kdo ví .. možná spíš uměly lépe prodat sekačku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenuš Lenuš | Web | 18. března 2016 v 9:37 | Reagovat

:DDD jej, promiň, ale musím se tomu jenom smát :D tak oni nechtěli hostesky, ale odborné prodavačky sekaček :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama